Jak działa dekoloryzator do włosów?

Dekoloryzacja polega na usuwaniu koloru włosów, który został uzyskany w wyniku nałożenia na nie farby lub szamponu koloryzującego. Zabieg ten wykonuje się jeśli kobieta chce wrócić do wyjściowego koloru włosów lub chce zafarbować je na jaśniejszy, od poprzedniego, kolor.

Domowe farbowanie włosów jest stosunkowo proste i szybkie. Można również samodzielnie lub z pomocą przyjaciółki dokonać dekoloryzacji. W tym celu trzeba kupić odpowiedni preparat usuwający barwę włosów uzyskaną w wyniku farbowania. Oczywiście łatwiej usunąć efekty farbowania szamponem koloryzującym niż farbą. Dekoloryzator nakłada się na suche włosy i pozostawia na nich około pół godziny. Następnie należy dokładnie umyć włosy szamponem. Jeżeli farbowanie włosów ma nastąpić zaraz po użyciu dekoloryzatora należy użyć farby o jeden ton jaśniejszej od koloru jaki ma zostać uzyskany.

Niestety tego typu dekoloryzacja nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Zwłaszcza jeżeli próbujemy usunąć kolor czarny czy ciemno brązowy. Najlepiej na zabieg dekoloryzacji udać się do dobrego salonu fryzjerskiego, który oferuje najwyższej jakości kosmetyki i fachową obsługę. Bardzo istotne jest to, że wykonanie dekoloryzacji u fryzjera zapewni nam, że będzie ona wykonana równomiernie. Tam też najlepiej zrobić sobie kolorowe pasemka czy zafarbować długie włosy.

Niezależnie od tego czy dekoloryzację wykonamy w domu czy w salonie fryzjerskim może one wpłynąć nieco niekorzystnie na wygląd i strukturę włosów. Dlatego szczególnie istotne będzie w tym przypadku regularnie używanie kosmetyków do pielęgnacji włosów farbowanych.