Domowe farbowanie włosów

Okazuje się, że aby zmienić wygląd swoich włosów wcale nie jest konieczna wizyta w salonie fryzjerskim. Różne firmy oferują wysokiej jakości i łatwe w użyciu farby i szampony koloryzujące, które można kupić w każdej drogerii.

Na pewno koloryzacja u fryzjera jest wygodniejsza i można liczyć na wysokiej jakości, długotrwałe efekty. Z drugiej jednak strony jest znacznie droższa. Trzeba bowiem zapłacić za drogie kosmetyki i wykonaną pracę. W związku z tym samodzielne farbowanie może nie być wcale takie złe. Poza tym zawsze można poprosić o pomoc przyjaciółkę lub siostrę. Z ich pomocy można też skorzystać wybierając dla siebie kolor z całej dostępnej palety farb do włosów.

Oczywiście im krótsze włosy tym wygodniej farbować je samodzielnie. Koniecznie trzeba zawsze pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu skóry twarzy i szyi. Można posmarować ją wcześniej kremem. Dzięki temu farba nie będzie na nią działać i w razie pobrudzenia będzie można szybko ją usunąć. Przyda się też ręcznik. Do farbowania włosów zawsze trzeba używać rękawiczek. Środki chemiczne zawarte w farbach mogą podrażnić skórę dłoni i zostawić na niej zabrudzenia. Zwykle w opakowaniu z kosmetykiem do koloryzacji włosów znajduje się utleniacz i barwnik, które należy ze sobą zmieszać. Następnie mieszankę nakłada się, zwykle na suche włosy i zostawia na nich około pół godziny. Oczywiście wcześniej należy przeczytać instrukcję i dokładnie się do niej stosować. Po wyznaczonym czasie włosy należy dokładnie wypłukać, a następnie użyć odżywki która jest często dołączona do opakowania z farbą.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.