Farbowanie włosów

Kobiety farbują włosy, żeby ładnie i modnie wyglądać. Pozwala to też oczywiście na małą zmianę wizerunku co jakiś czas. Są panie, które lubią mieć raz włosy rude, a innym razem włosy blond, żeby z kolei po paru tygodniach wybrać ciemny brąz.

Sama koloryzacja włosów nie jest bardzo skomplikowana, dlatego można nawet samodzielnie farbować włosy w domu. Jednak jeżeli włosy są dłuższe, a ich właścicielce zależy na wysokiej jakości farby oraz dokładnej koloryzacji lepiej wybrać się do salonu fryzjerskiego. Wizyta tam będzie już na pewno konieczna jeśli kobiecie zamarzy się balejaż lub pasemka. Poza tym sposób farbowania uzależniony jest od koloru włosów. Jeżeli były wcześniej zafarbowane na ciemny kolor, a kobieta chce zmienić się w blondynkę konieczna będzie dekoloryzacja. Zabieg ten na pewno lepiej zrobić u fryzjera.

Jeszcze nie tak dawno farby, które były dostępne w Polsce niszczyły włosy. Bezpieczniej było użyć naturalnego barwnika pochodzenia roślinnego – henny. Natomiast obecnie wybór różnego rodzaju „bezpiecznych” farb, szamponów koloryzujących oraz kosmetyków do pielęgnacji włosów farbowanych jest tak duży, że nie wiadomo co najlepiej wybrać. Jednak żaden z tych kosmetyków nie powinien nam w jakikolwiek sposób zaszkodzić. Natomiast im lepsza jakość, tym prawdopodobnie dłużej żywy kolor będzie utrzymywał się na włosach. Oczywiście farbowanie włosów trzeba powtarzać co jakiś czas ponieważ pojawiają się odrosty, zwykle w innym kolorze… Sam kolor również po wielu umyciach włosów nie wygląda już tak dobrze jak na początku. Dotyczy to szczególnie szamponów koloryzujących.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.