Farby i szampony koloryzujące

Kosmetyki do koloryzacji włosów dostępne są w różnych formach, rodzajach i cenach. Wiele zależy od tego jak długo chcemy zachować kolor na włosach oraz czy przeszkadza nam zawartość amoniaku w środku koloryzującym.

Czasami bywa tak, że chcemy najpierw zafarbować włosy tylko na chwilę, żeby sprawdzić czy odpowiada nam dany kolor. Ponieważ obecnie można wybierać z całej palety farb do włosów nie zawsze łatwo od razu się zdecydować na jakiś konkretny kolor. Wówczas najlepiej zastosować szampon koloryzujący albo szamponetkę, która zmywa się już po kilku myciach. Dla wielu osób, na przykład tych które zastanawiają się nad farbowaniem włosów w ciąży, istotny może być fakt że szampony koloryzujące nie zawierają amoniaku. Właśnie ten składnik jest najbardziej „podejrzany” podczas koloryzacji włosów farbami. Można też wybrać farbę ziołową. Kiedy jeszcze nie było w Polsce takiego wybory farb jak teraz dość popularna była Henna. Naturalne farby pochodzenia roślinnego nie mają przede wszystkim zapachu farb chemicznych, który może czasem przeszkadzać.

Natomiast dostępne obecnie farby do włosów posiadają również różne substancje naturalne np, mleczko pszczele, które nie tylko w żaden sposób nie niszczą włosów, ale zapewniają im piękny blask oraz długotrwałe zachowanie intensywnego koloru. To na pewno najlepsze rozwiązanie dla kobiet, które mają swój ulubiony kolor. Natomiast koloryzacja różnych odcieni włosów wymaga też oczywiście odpowiedniego dobrania środka koloryzującego, a farba będzie zawsze dawała najpewniejsze rezultaty.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.