Pasemka i balejaż

Kolorowe pasemka to ciekawy pomysł dla pań, które lubią różnorodność. Poza tym nie muszą decydować się na jeden kolor… Pasemka czy balejaż najlepiej zrobić w dobrym salonie kosmetycznym. Tego typu koloryzacja w domu byłaby trochę skomplikowana.

Tradycyjne pasemka robi się w ten sposób, że część włosów pozostaje taka jak przed farbowaniem, natomiast na część z nich – wybieranych cienkimi pasmami, nakładana jest wybrana farba do włosów. Natomiast balejaż to nakładanie dwóch lub trzech kolorów pasmami, w ten sposób że w sumie wszystkie włosy zostają poddane koloryzacji. Tworzy to wyjątkowo ciekawy efekt.

Jakiego typu pasemka i kolory włosów są najmodniejsze obecnie? Na pewno nie należy już łączyć bardzo ciemnych i jasnych pasemek. Pasma nie powinny być też za szerokie. Chodzi o to, aby efekt dawał możliwie jak najbardziej naturalne refleksy. Najlepiej wyglądają cieniutkie pasma w różnych odcieniach danego koloru.

Wykonanie pasemek czy balejażu zajmuje oczywiście więcej czasu niż tradycyjna koloryzacja. Tego typy farbowanie włosów w ciąży nie jest więc najlepszym pomysłem. Trzeba spędzić trochę czasu w jednej pozycji, poza tym wokół krążą różne zapachy i może być też duszno. Natomiast w każdym innym przypadku taka koloryzacja powinna być traktowana raczej jako dłuższa chwila relaksu, po której uzyskamy nowy i ciekawy efekt na własnej głowie.

Jeżeli fryzura nam się spodoba tego typu farbowanie trzeba powtarzać co jakiś czas, przynajmniej na odrostach. Natomiast jeżeli efekt nie będzie zadowalający albo szybko nam się znudzi można oczywiście pokryć wszystkie pasemka ciemniejszą farbą.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.