Pielęgnacja włosów farbowanych

Farbowanie włosów pozwala w krótkim czasie uzyskać bardzo atrakcyjny efekt, jednak po pewnym czasie włosy tracą blask i żywy kolor. W znacznym stopniu przeciwdziałać mogą temu odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. Co trzeba robić, żeby długo zachować piękny i modny kolor włosów?

Przede wszystkim warto farbować włosy dobrymi farbami lub szamponami koloryzującymi. Chociaż produkowane obecnie kosmetyki raczej nie niszczą włosów, zawsze można trafić na jakiś słabszy produkt. Poza tym im wyższa jakość farby, tym ładniejszy i bardziej długotrwały efekt koloryzacji.

Kolejna ważna sprawa, to używanie do mycia włosów specjalnego szamponu. Obecnie można bez problemu kupić szampon do włosów farbowanych i to osobno dla blondynki, brunetki czy osoby rudej. Jego działanie polega przede wszystkim na ochronie uzyskanego koloru. Dzięki temu nie trzeba zbyt często powtarzać farbowania. Zwykle wraz z szamponem można kupić od razu odżywkę. Warto stosować ja po każdym umyciu włosów. Zapobiega to wysuszaniu włosów i rozdwajaniu ich końcówek.

Natomiast przynajmniej raz w tygodniu warto nałożyć na włosy maseczkę odżywczą. Należy dokładnie wmasować ją we włosy i zostawić na około 10 minut. Regularne stosowanie maseczek poprawia stan ogólny i wygląd włosów. Tego typu kosmetyki można kupić w drogerii lub w salonie fryzjerskim. Ewentualnie można maseczkę przygotować samemu. Różne przepisy bez problemu można znaleźć w Internecie.

Bez względu na to czy farbowałaś włosy na rudo czy też może masz pasemka warto odpowiednio zadbać o ich pielęgnacje oraz o ochronę koloru. Dzięki temu przez długi czas będą wyglądały pięknie, a Ty będzie się czuła atrakcyjna.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.