Koloryzacja różnych odcieni włosów

Jesteś brunetką a chcesz mieć włosy blond? Może jesteś ruda a marzysz o kolorze ciemny brąz? Dziś wszystko jest możliwe. Panie wybierają kolory z całej palety farb do włosów zgodnie z tym na co akurat mają ochotę oraz jakie kolory włosów są najmodniejsze.

Jeżeli chcesz zmienić kolor na ciemniejszy, bez względu na to czy jest on naturalny czy też masz włosy farbowane, nie powinno być z tym żadnego problemu. Zwykle można sprawdzić jaki efekt uzyskasz nakładając daną farbę na swoje włosy. U fryzjera, na opakowaniach farb oraz w Internecie dostępne są zdjęcia będące rodzajem symulacji farbowania różnych kolorów i odcieni włosów. Jest to bardzo pomocne w dobraniu odpowiedniej farby.

Zmiana koloru włosów na jaśniejszy może wymagać dekoloryzacji, czyli usunięcia efektu farbowania poprzednią farbą. Istnieją opinie, że zabieg ten niszczy trochę włosy. Dlatego trzeba po nim szczególnie zadbać o pielęgnację farbowanych włosów. Poza tym o ile farbowanie włosów można zrobić w domu, na dekoloryzację na pewno lepiej umówić się do salonu fryzjerskiego. Ponieważ kolor z czasem nieco blednie ewentualna zmiana na jaśniejszy odcień powinna być możliwa po jakimś czasie nawet bez dekoloryzacji.

Trzeba również pamiętać, że jeżeli jasne włosy farbujemy na ciemno dość szybko zaczynają być widoczne odrosty. Zabieg ten trzeba więc systematycznie powtarzać. Natomiast często wystarczy nałożenie farby na same odrosty. Można to szybko i łatwo zrobić w domu samemu albo z pomocą przyjaciółki. W tym celu wystarczy wykorzystać tylko część farby do włosów.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.